X

 

Програма екскурсії: 
Від першої писемної згадки про місто пройшло більше 600 років. Завдяки вдалому геополітичному розташуванню Чернівці швидко розвивалися, зокрема, дякуючи вдалій торгівлі. На кожній із сучасних площ міста колись торгували різноманітним крамом. На вулицях можна було почути кілька мов, у магазинах продавали найсучасніше вбрання з Франції, а в кав’ярнях подавали запашну віденську каву.
Було у Чернівцях і чимало готелів. П’ять із них розташовувалися на Центральній площі міста, звідки ми й пропонуємо розпочати нашу екскурсію.
Також, будучи на Центральній площі, завітаємо до дворику міської Ратуші. Сюди ми повернемось ще раз о 12 годині для того, щоб почути у виконанні легендарного Чернівецького сурмача мелодію "Марічка" - неофіційний гімн Чернівців.  
Відтак прогуляємося єдиною у Чернівцях пішохідною вулицею імені О. Кобилянської і обов’язково відвідаємо одну із її окрас – італійський дворик.
Заслуговує на увагу і Вірменська церква, яку спроектував архітектор Йозеф Главка. Наразі вірменська громада у Чернівцях невелика, тому приміщення церкви також використовують для урочистого розпису молодят та концертів органної музики.
Напроти Вірменської церкви розташований Український народний дім. У свій час його відвідували – Леся Українка, Микола Лисенко, Михайло Грушевський та Іван Франко.
Трохи нижче зустрінемо «п’яну церкву», так у Чернівцях називають Миколаївський кафедральний собор через форму його куполів. Зведений храм у румунському стилі бринковяну, проектував його архітектор Нанеску.
Поруч із цією церквою знаходиться греко-католицький собор Успіння Пресвятої Богородиці, який незабаром відзначатиме своє двохсотліття.
Через кілька хвилинах ходьби від вулиці Руської, де власне і розташовані храми, ми опинимося у найстарішій частині міста.
З Турецького моста відкривається неабияка панорама, у ясну погоду видно навіть навколишні села та найвищу точку Східноєвропейської рівнини – гору Берду. На самій площі – криниця, з якої колись брало воду чи не півміста. Тепер же на площі окрім криниці, де досі можна набрати води, є фонтан, який побудували до 600-річчя міста.
Затишними вуличками ми перейдемо до перших мурованих будівель міста. Костел Воздвиження Всечесного Хреста будували довго, але завдяки клопіткій праці і наполегливості місцевої громади його вдалося зберегти. Там досі відправляють меси під звуки органу.
Поряд із костелом знаходиться незвичний будинок-корабель. Існує легенда, що у Чернівцях жили два брати, які мріяли про свій корабель і море. Першу мрію їм втілити майже вдалося.
Нижче незвичного будинку був готель «Молдавія». Там двічі давав концерти видатний угорський піаніст Ференц Ліст. Неподалік, у приміщенні Музичного товариства, що наплощі Філармонії, виступали С. Крушельницька, Е. Карузо, М. Лисенко, А. Рубінштейн, Ф. Шаляпін, Й. Шмідт, Сіді Таль.
Також на площі знаходився готель «Брістоль». Ви його не зможете не помітити, адже будинок вирізняється вишуканим архітектурним стилем.
Від площі Філармонії у кількох хвилинах ходьби ми опинимося перед колишньою великою синагогою – Темплем. Виконана вона у мавританському стилі, але під час Другої Світової війни у будівлю влучила бомба. 1954 року будівлю відновили, але вже не як синагогу, а як кінотеатр. Фільми там демонструють досі.
По дорозі до Театральної площі, на хвильку зупинимося біля пам’ятника великому румунському поету Міхаю Емінеску.
На Театральній, яка колись називалася площа Єлизавети, а ще до того Фішпляц, бо саме там торгували рибою, тепер розташований Чернівецький музично-драматичний театр імені О. Кобилянської. Його спроектували австрійські архітектори Ф. Фельнер і Г. Гельмер. Копія чернівецького театру є в німецькому місті Фюрт.
Також на цій же площі знаходиться колишній Єврейський народний дім, а напроти нього – будівля колишньої Палати ремесел і торгівлі, де тепер навчають студентів-медиків.
Поруч із палатою ремесел знаходився інший не менш важливий орган крайової влади –Палац юстиції. Будівлю, як і Вірменську церкву, і Резиденцію митрополитів, про яку читайте нижче, теж спроектував чеський архітектор Й. Главка.
Резиденцію митрополитів Буковини і Далмації розпочали будувати 1864 року, тривало будівництво майже двадцять років і було дуже дорогим на той час. Але Резиденція продовжує вражати і її без перебільшення можна назвати видатним архітектурним шедевром. З 28.06. 2011 споруду внесено до об’єктів світової спадщини ЮНЕСКО.
Під час нашої екскурсії Ви зможете на свої очі побачити розкішні інтер’єри будівлі. Бо ж правду кажуть, краще один раз побачити, аніж сім разів почути.

 

Как нас найти

Турфирма "Одиссея тур"

г. Черновцы, ул. М. Заньковецкой,15

тел./факс(0372) 57-44-13, (099) 039-64-50, (067) 752-42-68

Skype: nadya.safarova

JoomShaper